Pandemi Döneminde Markayı Korumak Ve Güçlü Kılmak

İş dünyasını etkisi altına alan korona virüs salgını, ekonomiyi derinden etkiledi. Ayakta kalabilmek isteyen birçok markaların, kendilerince çeşitli çözümler üretmeye başladıklarını görüyoruz. Pandemi Döneminde Markayı Korumak, en önemli faaliyetlerden biri diyebiliriz. Bu dönem içerisinde kaybolup gitmek istemeyen birçok işletme markasının değerini korumak zorundadır.

- Reklam -

Covid-19, son 6 ay içerisinde birçok şirketin iflas etmesine neden oldu. Ekonominin altüst olduğu bu dönemden sağ çıkmak isteyenlerin ise; farklı stratejiler geliştirerek, markalarını koruma mücadelesi verdiklerini görüyoruz. Başarılı olamayan ise piyasadan çekilme durumunda kaldılar. Bu zorlu dönemde ayakta kalabilmenin tek yolu; işe yarar yeni stratejiler geliştirmektir. Bu şekilde; rakiplerin gerisinde kalmayacak ve aynı zamanda tüketiciler ile iç içe olabileceklerdir.

Pandemi Döneminde Marka Nasıl Korunur
Pandemi Döneminde Markayı Korumak

Pandemi Döneminde Markayı Güçlendirmek?

Pandemi döneminde markayı güçlü kılmak en önemli unsurlardan biridir. Bu salgın döneminden şunu anlayabiliriz ki; insanların hayatları eş zamanlı olarak değişmeye başladı ve artık insanlar eskisi gibi değil.. Bu durum karşısında yapılması gereken işlemler oldukça basit, tek yapmanız gereken; tüketicilere ayak uydurmak ve onların yanında olabilmektir.

Aşağıdaki seçenekler markanızı ayakta tutmaya yardımcı olabilir.

Sanal Ortama Yoğunlaşın

- Reklam -

Pandemi dönemi ile birlikte sanal ortamın ve sosyal medyanın önemi daha çok ortaya çıkmış oluyor. Bu dönemde markalaşmanın tek anahtarı sosyal medya ya da sanal ortam diyebiliriz. Gerçek ortamın artık eskisi kadar önemi kalmadı çünkü insanlar artık evinde ve zamanının büyük çoğunluğunu İnternet üzerinde geçiriyor. Onlara ulaşmanın tek yolu ise; sanal ortamdır.

Sosyal medya üzerinden onlara ulaşmak ve onların yanında olabilmek için etkili bir strateji oluşturmak, sizi ayakta tutmaya yetecektir. Sosyal medya üzerinden iletişim içerisinde olabileceğiniz bir strateji; markanızı korumaya yardımcı olduğu gibi markanızın büyümesine de katkı sağlayacaktır.

Tüketicilerin size bağlı kalmasını sağlamak için onlara yakın olduğunu gösterin ve gündemin önemli konularından ziyade onların seveceği türden içerikler hazırlamaya çalışın. İlgi alanlarına hitap etmek sizi daha çok yüceltecektir.

Pandemi Döneminde Markayı Güçlendirmek
Pandemi Döneminde Markayı Güçlendirmek

Eğlenceli Etkinlikler Hazırlayın

Daha önce gerçek dünya üzerinde yapmış olduğunuz eğlenceli etkinlikleri şimdi sanal ortam üzerinde yapabilirsiniz. Bu konuda neler yapabiliriz diyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça basit.. Örneğin; sosyal medya üzerinden seminer verebilir, onların mutlu olabileceği kişileri canlı yayına çıkarabilir, ünlü kişiler aracılığı ile sohbet tarzında bir söyleşi düzenleyebilirsiniz. Bunlar sadece bizim aklımıza gelenler ancak siz daha etkili yöntemlerle hedef kitleniz ile etkileşim içerisinde olabilirsiniz.

Hedef Kitleniz İçin Çeşitli Ödüller Belirleyin

Hediye almak veya ödül gibi çekilişler herkesi mutlu eder. Bu sıkıcı dönemde onlara ödüller vermek yapılacak en güzel aktivitelerden biridir. Mesela; ücretsiz hediyeler, indirim kuponları ve çeşitli promosyonlar düzenleyebilirsiniz. Kitlenizin amacına uygun hediye çekilişleri markanızı ayakta tutmaya yetecektir. Hatta bu sayede hedef kitleniz daha çok artması beklenebilir. Burada önemli olan hedef kitlenize verdiğiniz değeri onlara gösterebilmektir. Göstermiş olduğunuz bu ilginin karşılıksız kalmayacağından emin olabilirsiniz.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin