Marka Olmuş En İyi Netflix Dizileri

Birkaç yıl önce hayatımıza giren Netflix dizileri, her geçen gün daha da artarak çoğalmaya devam ediyor. Sürekli yeni yapımlar, yeni sezonlar ile izleyicilerin karşısına çıkan Netflix dizileri, gittikçe takip edilmesi zor bir hale geldi. İzlenme rekorları kıran marka olmuş en iyi Netflix dizilerini sizler için bir araya getirdik ve seçim yapmak her ne kadar zor olsa da; sizin için 2 seçim yapmayı başardık. İşte marka olmuş en iyi Netflix dizileri..

- Reklam -

Unutulmaz, Marka Olmuş En İyi Netflix Dizileri

Henüz bu dizileri izlemediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Birbirinden sürükleyici bu iki diziye özellikle zaman ayırıp, izlemenizi tavsiye ediyoruz. İki dizi arasında hangisini önerirsiniz? Şeklinde bir soru yöneltirseniz; buna net bir cevabımız olamayacaktır. Ancak, Breaking Bad dizisini izledikten sonra başka bir dizi izlemek istemeyecek ve uzun süre kendinizi boşlukta hissedeceksiniz. Siz yine de, Stranger Things’i de izlemeden geçmeyin deriz. Unutulması mümkün olmayan marka olmuş en iyi 2 NETFLIX dizisi:

1)    Netflix Dizisi; Breaking Bad

Netflix Dizisi; Breaking Bad
Netflix Dizisi; Breaking Bad

Dizideki başrol oyuncusu Walter White, devlet okulunda kimya öğretmenliği yaparak, kendi halinde ailesi ile birlikte yaşamını sürdürmektedir. Ortaya çıkan ve ardı arkası kesilmeyen öksürükler Walter için zor bir hal alır. Bu rahatsızlığın önüne geçmek için hastaneye giden öğretmen, akciğer kanseri olduğunu öğrenince dünyası başına yıkılır. Hastalığının ileri safhada olduğunu öğrenmiş ve ailesinin geleceği hakkında endişeleri başlamıştır. Hiçbir birikimi olmayan Walter, ölmeden önce ailesine bir gelecek kurmak ister ancak köşede hiçbir birikim yoktur. Bir gün polis olan bacanağı ile birlikte operasyona katılır ve uyuşturucu işinde büyük paraların olduğunu öğrenir. O an aklında canlanan bu fikirle, ailesi için bir gelecek kurabilir mi düşüncesine kapılır ve kısa süre sonra kimya mesleğini bu yönde sergilemeye karar verir. Kiminle birlikte bu işi yapacağına karar veren Walter, artık büyük paralar kazanmaya hazırdır. Ölmeden önce ailesine iyi bir hayat sunmak için çok çalışması gerektiğini, bu işte büyük tehlikelerin de olabileceğini tecrübe ederek anlayacaktır. Aksiyonun doruklarda yaşandığı, marka olmuş en iyi Netflix dizileri arasında yer alıyor.

2)    Netflix Dizisi Stranger Things

Netflix Dizisi Stranger Things
Netflix Dizisi Stranger Things

Marka olmuş en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Stranger Things, bazılarımızın yeni tanıdığı ve hatta bazılarımızın hala bilmediği bir dizidir. Bu başarılı dizinin ilk bölümü 2016 yılında ekrana gelmiş ve konusu ile izleyicilerin dikkatini çekmiştir. Bilim kurgu severler için bağımlılık yapıcı türden bir dizi olduğunu da hatırlatmak isteriz. IMDB’den 8,8 puan almayı başaran Stranger Things, efsane NETFLIX dizileri arasına girmeyi başaracak gibi duruyor desek de; şimdiden efsane olduğunu söyleyebiliriz. Yaşlısı, genci ve küçüğü herkesin hayranlıkla izleyebileceği harika bir yapıt olduğunu belirtmek isteriz. Dünyada milyonlarca hayran kitlesine sahip olması ile bilinen Stranger Things, sevenleri tarafından da büyük ilgi görüyor. Netflix’in bugüne kadar yapılmış en iyi dizileri arasında gösterilen Stranger Things, henüz 12 yaşındaki neşe dolu Will isimli çocuğun bir anda ortadan kaybolması ile başlıyor. Çeşitli arama çalışmalarına rağmen Will bulunamaz ve kaybolmasına ilişkin en ufak bir iz yoktur. Uzun süren arama çalışmalarının bitmesine yakın ortaya çıkan genç bir kızın anlatacakları herkesi şaşkına çevirir. Yıllar önce aynen Will gibi ortadan kaybolmuş ve yıllar sonra geri dönmeyi başarmış genç bir kızdır. Küçük çocuğun bulunmasına katkı sağlayacak olan genç kız, ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Olayların ortaya çıkması ile daha karmaşık bir hal alan bu durumdan kurtulmak mümkün olacak mıdır?

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin