Markalara Ait En İyi Slogan Örnekleri

Aşina olduğumuz o kadar çok slogan örneği var ki. Pek çok başarılı markaların sloganları zihnimize kazınmış durumda. Peki gerçekten sloganın başarısı nedir? Sadece zihnimize mi kazınması? Tabii ki hayır. Markalar sloganları aracılığıyla tüketiciye ulaşır ve tüketici üzerinde ilk iletişimi kurarlar. Slogan’ın tanımı ve slogan kullanmanın etkisi ile ilgili isterseniz Slogan Nedir? başlığına tıklayabilirsiniz.

- Reklam -

Slogan bulmak kolay bir süreç değildir. Çünkü markanın vizyon, misyon ve değerlerini yansıtacak bütünlüğü anlatan tek kelimeden oluşmaktadır. Bu nedenle iyi bir slogan, markanın iletişim kanalındaki tebessümüdür. Sloganlar bir veya birden fazla kelime ile kullanılabilir. Fakat akılda kalıcı slogan tek kelimeden oluşmalıdır. ”Şimdi yaşa, sonra sev. Kendinde vazgeçme” gibi uzun bir slogan seçimi markaya fayda sağlamayacaktır.

Aşağıda pek çok tanınmış markanın slogan örnekleri bulunmaktadır. Bu sayede markaların sloganlarına göz atarak sizde ilham alabilir ve markaların sloganları üzerine fikir edinebilirsiniz. Pek çok slogan örnekleri mevcut ancak biz sadece ilham alabileceklerinizi seçtik.

Coca Cola: “Mutluluğa Kapak Aç!”

coca cola slogan örneği

Coca Cola, günümüzde pek çok tüketicinin tercih ettiği kola markasıdır. Kola dediğimizde akla ilk gelen Coca Cola’dır. Kültür ve Gelenek odaklı reklam kampanyaları çıkan Coca Cola, insanlara “Mutluluğa Kapak Aç!” sloganıyla sesleniyor. Slogan konusunda en çok başarılı markalardan biridir.

Apple: “Farklı Düşün”

apple slogan örnekleri

Apple, dünya lideri bir teknoloji devidir. Apple’ı özel kılan nedenleri kullanıcı dostu cihazlar üretmesi ve tüm teknolojilerinde insanların duygularına dokunan çalışmalarda bulunmasıdır. Apple tüm inovasyon odaklı çalışmalarını “Farklı Düşün” sloganına uygun yapmakla birlikte inovasyon odaklı ürünlerini de bu temel üzerinde piyasaya sürmektedir. Böylece insanların üzerinde farklı düşünülmüş ürünlerini göstermeye odaklanmıştır. Apple, slogan konusunda da oldukça basit ve düşünmeye açık bir seçim yapmıştır.

- Reklam -

LC Waikiki: “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı”

lc waikiki slogan örnekleri

LC Waikiki, tüm kitleye hitap eden bir giyim mağazasıdır. Herkesin bütçesine uygun ürünler satmak ile birlikte, ürünlerinde ki kaliteyi düşürmeden insanların iyi giyinmesini hedefliyor. Bu durumu “iyi giyinmek herkesin hakkı” sloganıyla destekliyor ve tüketicilerine mesajını iletiyor.

Turkcell: “Hayat Paylaşınca Güzel”

turkcell slogan örnekleri

Dankek: “Kek Dünyasında Tek”

dankek slogan örnekleri

Markaların kullandıkları sloganları, kullanım alanlarını ve başarılı markaların slogan seçimlerini sizlere kısaca aktarmış bulunuyoruz. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Unutmayın. İyi bir slogan bulmak için markanızı iyi tanımalı, ne sattığınızı ve kime sattığınızı iyi analiz etmelisiniz. Yapılan analiz sonucu, doğru sloganı bulmanız da kolaylaşacaktır.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin