Sosyal Mesafenin Önemini Dikkate Alan Markalar

Sosyal mesafenin önemi defalarca kez açıklanmasına rağmen, dikkate almayanların sayısının çok yüksek olduğunu söylemeliyiz. Bu durumun farkında olan dünya markaları, bizlere sosyal mesafenin önemini en iyi bir şekilde sunmaya çalıştılar. Başlangıç yeri Çin’in Wuhan kenti olan korona virüs salgını, hızlı bir şekilde dünyayı etkisi altına aldı. Korona virüsüne karşı nasıl korunmalıyız sorusu, aylarca kafamızı meşgul etmiştir. Bu salgının önüne geçmek için çeşitli çalışmaların yanı sıra; çeşitli önlemler de alındı. Bu salgını yenmeyi başaran ve hala mücadele veren ülkelerin olduğunu görebiliyoruz. Korona virüsten korunmak için sokağa çıkma yasakları, eğitime ara verilmesi, seferlerin durdurulması, şehir giriş-çıkışları ve işletmelerin kapatılması gibi birçok kararlar alınmıştır.

- Reklam -

Korona virüsten korunmanın en etkili yolu sosyal mesafeye dikkat etmekten geçmektedir ve bu durum bizlere defalarca hatırlatıldı. Bu yüzden insanlar arasındaki mesafeye sınır getirildi ve alınan önlemlerin en iyisi olarak karşımıza çıkmıştır. Ülkemizde sosyal mesafeye pek uyulmuyor olsa da, insanların yavaş yavaş alışmaya başladıklarını söylemek gerek. Özellikle; marketlerde birbirine çok yakın duran vatandaşlar şu an mesafeyi bir nebze de olsa açmış durumdadırlar. Sosyal mesafenin önemine dikkat edilmesi gerektiği, dünya markalarının da ilgisini çekmiş ve bu konuda örnek olabilmek için logolarında farklılığa gitme kararı almışlardır.

Sosyal Mesafeye Öncü Olmak İsteyen Markalar Hangileri?

Mesafemizi korumanın önemini bizlere daha net bir şekilde göstermek isteyen markalar şu şekildedir:

Audi

Audi
Audi

Alman otomotiv üreticilerinden Audi , logosu üzerinde oynama yaparak mesafemizi korumanın önemini bizlere yansıtmayı başardı. Yıllardır görmeye alışık olduğumuz birbirine geçmiş dört halka, sosyal mesafe için birbirinden ayrıldı. Video paylaşımı ile karşımıza çıkan Audi markası, yapmış olduğu bu hareket ile bizlere; sosyal mesafeye önem verdiğini ve bu konuda birbirimize destek olmamız gerektiğini gösterdi.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz

Çocukluğumuzdan günümüze kadar herkesin yakından tanıdığı Mercedes-Benz, bizler için bu kampanyaya imza atmayı başardı. Mesafe kurallarının önemini göstermek için logosu üzerinde değişiklik yaparak, halka içerisinde yer alan Mercedes-Benz yıldızı halkadan ayrılarak arasına mesafeyi koydu. Sürekli olarak görmüş olduğumuz yıldız, halkanın çizgisinden ayrıldı ve daha küçük bir hal aldı. Sosyal medya üzerinde bu yeni logoyu görmek mümkün.

- Reklam -

Volkswagen

Volkswagen
Volkswagen

Audi markasının bünyesinde yer alan Volkswagen, Audi gibi logo değişimini ortaya çıkardı. Volkswagen, bu konuyla ilgili video yayınlayarak halka logo üzerindeki değişimi sundu. Logo üzerinde yer alan harflerde oynama gerçekleştirerek, mesafe ile ilgili mesajını göndermiş oldu. İzlemiş olduğumuz video üzerinde yer alan “W” logosu birbirinden ayrılarak, karşımıza sanki iki farklı harf çıkmış gibi oldu. Bu video ile insanlara; “Sosyal mesafenize önem verdiğiniz için teşekkür ederiz.” Mesajını göndermiş oldu.

Coca Cola

CocaCola
CocaCola

İşte karşımızda Coca Cola! Bu markayı bilmeyenimiz kesinlikle yoktur. Market dolaplarında hep karşımızda duran ve hatta birçoğumuzun sofrasından eksik olmayan Coca Cola, mesafeyi koruma kampanyasına katılan markalardan biri oldu. Salgının yoğun olarak yaşandığı Amerika’da, New York şehri Times Meydanında yer alan reklam panosu üzerinden halka sosyal mesafe ile gönderim yaptı. Karşımıza çıkan bu marka görselinde yer alan Coca Cola, harfleri birbirinden uzaklaştırarak mesajı göndermiş oldu.

DHL Kargo

DHL
DHL

DHL Kargo, uluslararası faaliyet gösteren en büyük lojistik şirketlerinden biridir. Bu duruma kayıtsız kalmak istemeyen Alman şirket, benzer bir gösteri ile karşımıza çıktı. Sosyal mesafeye dikkat çekmek için DHL logosundaki üç harf birbirinden uzaklaşmaya başladı. Buna ek olarak; sosyal medya üzerinde paylaşım yapan DHL; ”SOSYAL MESAFENİZİ KORUDUĞUNUZ İÇİN MİNNETTARIZ” şeklinde bir mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

Yukarıdaki markalara ek olarak; McDonald’s firmasının da bu kampanyaya duyarsız kalmadığını hatırlatmak isteriz. Brezilya şubesinde gerçekleştirmiş olduğu mesafeyi koruma logosu, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin