Instagram’da Marka Yaratma

Firmalarda markalaşma adına kullandıkları yöntemler arasında instagram’da marka yaratma çalışmaları mevcut. Bunun sebebi, sosyal ağlar arasında en çok tercih edilen ve kullanılan uygulamalar arasında olması. Aynı zamanda sürekli müşteri yönetimi, takipçi, beğeni ve yorumların yanı sıra amacı gereği, sponsor reklam vererek daha fazla bilinirlik sağlamaktır. Markalaşma tanına bilirlik, görsel hafızada yer edinme ve tavsiye olarak sağlanır.

- Reklam -

Instagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Mevcut instragram hesabınızdan, ınstagram işletme hesabı kanalına geçiş yapmak istiyorsanız hesap yönetim panelinde ilerlemeniz gerekir. Yeni bir instagram hesabı açmanız için belirli adımları takip etmeniz gerekir.

Bunlar;

  • Instagram hesabınız için giriş kaydı yapın
  • Giriş yaptıktan sonra Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi yükleyin.
  • İnstagram hesabınıza takipçi kazandırmak için sitelerden destek alabilirsiniz.
  • Müşteri çevrenizi sayfanıza davet edin.
  • Hesabım kısmından sayfanızı işletme hesabına bağlayın.
  • Instagram sponsor reklamlar ile ürünlerinizi uygun bütçeyle tanıtın.
  • Sponsor reklamlardan oluşan yeni takipçilerinizi kaybetmemeye çalışın.
  • Web sitenize bağlantı verin.

Bu kolay işlemler sonrasında instagram hesabınız ile ticaret yapmaya başlayabilirsiniz. Sayfanızı faal hale getirdikten sonra yeni takipçilerinizin size ulaşması adına gizliliği ayarlamanız gerekir. Aynı zamanda hesap hareketleri, mesajlar, yorum ve etiketler kısmını düzenlemeniz markalaşma adına önemli detaylardır.

Instagram Hesabından Ürün Pazarlamak İçin Ne Yapılabilir?

Ürün pazarlama zorlu bir süreçtir. Ürünlerinizi beğenecek ya da ilgi alanına giren hedef kitleye ulaşmak. Takipçi sayınızı artırmak, yorum ve beğenilerin artması. Video ve güncel görsellerinizde sürekli aktif olmanız, mesajlara hızlı cevap vermeniz ürün pazarlaması adımında önemli süreçlerdir.

- Reklam -

Müşterileriniz ilk etapta ürünlerinizi inceleyecek, daha sonra takipçi, beğeni sayınız ve yorumlarınıza bakacak ve size zamanla güvenecektir. Ara sıra yapacağınız çekilişler ile sayfanızda aktif kullanıcıları artırabilir ve müşteri güvenini sağlayabilirsiniz. Ürün pazarlamada sunduğunuz ürünler ve müşteri dönüşleri yapılan ürünleri paylaşmanız etkili bir yöntem olacaktır.

Aynı zamanda fiyatlandırma yaparken web siteniz, mağazanız ya da diğer satış noktalarından daha uygun olarak instagrama özel indirimler yapmanız, müşterilerinizi potansiyel takipçi haline getirecektir. Aslında ınstagram’da ürün pazarlama ve markalaşma zor gibi gözükse de bazı destekler alarak bu zorlu süreci kısa sürede atlatmanız mümkün.

instagram marka hesabı

Instagram İşletme Hesabına Takipçi Nasıl Sağlanır?

Takipçi desteği ile sayfanıza organik yüksek sayıda takipçi sağlayabilirsiniz. Eski bir firma olsanız da sosyal medyada yeni olduğunuz, kullanıcılar tarafından far edilir ve hemen güven ortamı sağlanamayabilir. Bu nedenle sayfanızı donanımlı hale getirmeli, profesyonel görselleri seçerken yanıltıcı nitelikte olmamasına özen göstermelisiniz.

Instagram’da Reklam

Instagram artık e-ticaret sitesi kadar etkili bir ticari satış noktası. Müşterilerle anlık iletişim, kargo imkânı, teslimat seçenekleri, indirimler ve güncel kampanyalarınızı paylaşabileceğiniz bir platform. Web siteleri dışında milyonlarca kişinin elinde akıllı telefonlarından giriş yaptığı tüm kullanıcılar anlık takipte ve kullanımda oluyor.

Reklam ve sponsorluk ile dilediğiniz kampanyanın reklamını hedef kitleye sunabilir, yeni müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz. Reklamlar sayesinde anında yorum ve beğeni alarak ürününüzü daha fazla kişiyle buluşturabilirsiniz. Uygulamaların çoğunda reklam imkânı sunulsa da ınstagram’da reklam günümüzde markalaşma adına en etkili sonuçtur.

Hesabınızı herkese açık hale getirerek yeni müşterilerinize takip etme zorunluluğu gibi dayatmada bulunmaz ve özgür bir alışveriş ortamı sağlarsınız. Ürünlerinizi beğenen ve sizlerle çalışan müşterileriniz sizleri hiçbir paylaşımda yalnız bırakmayacak, yapacakları etiket ve paylaşımlarla daha fazla kitleye ulaşacaksınız. Hikayelerinizde çeşitli indirimleri paylaşarak ziyareti artırabilir, beğenmeyen takipçilerinizin varlığını tespit edebilirsiniz. Beğenmeye, yoruma teşvik edici yarışmalar, çekilişler, indirimler ve birçok avantaj sunabilirsiniz.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin