Instagram Takipçi Nasıl Artırılır? Instagram Takipçi Artırma Yöntemleri Nelerdir?

Sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram, en popüler olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Durum böyle olunca da; birçok kullanıcı daha fazla takipçi sayısına ulaşmak istiyor. Instagram takipçi nasıl artırılır? Sorusuna cevap arayanların sayısının bir hayli fazla olduğunu söylemeliyiz. Instagram’ın temelinde video ve fotoğraf paylaşımının yer alması, birden fazla amaca hizmet etmesine neden oluyor. İlk dönemlerde sıradan kullanıcıların bulunduğu bu platform üzerinde artık e-ticaret ve reklamcılık alanında hizmet veren birçok işletmeyi görmek mümkün. Bu alanda hizmet veren kişilerin yeterli takipçi sayısına ulaşması gerekir. Instagram takipçi sayısı nasıl artırılır? Diyorsanız, yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

- Reklam -

Organik Takipçi Sayısının Önemi

Takipçi sayısını sadece sayıdan ibaret görmek yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Rakiplerinizin karşısına ya da farklı bir amaç ile gerçek olmayan takipçi sayısı ile çıkabilirsiniz ancak bunun size hiçbir faydası olmayacaktır. Instagram üzerinden birçok kişiye ulaşmak ve ürünlerinizi tanıtmak istiyorsanız; Instagram organik takipçi sayısına sahip olmanız gerekir. Bu durumu göz önünde bulundurarak, gerçek yani organik takipçi sayısına ulaşmalısınız. Instagram sayfanızı takip eden gerçek kişilerin, paylaşımlarınıza ilgi duyması ile etkileşim oranınız yükselmiş olacaktır. Paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde takip eden kullanıcı sayısı, reklamcılık alanında ününüzün artmasına yardımcı olur.

Instagram Takipçi Nasıl Artırılır, Instagram Takipçi Artırma Yöntemleri Nelerdir
Instagram Takipçi Nasıl Artırılır, Instagram Takipçi Artırma Yöntemleri Nelerdir

Reklam İle Organik Trafiğinizi Artırın

Instagram takipçi nasıl artırılır? Sorusunun diğer bir cevabı ise; Instagram reklam özelliğini kullanmaktır. Reklam vermeden önce profil fotoğrafının içerikleriniz ile uyumlu olup olmadığına dikkat edin. Çünkü sayfanızı takip etmek isteyen kullanıcıların ilk dikkatini çeken profil resminiz olacaktır. Sayfanız hakkında doğru bilgilerin yer alması, daha fazla organik takipçi sayısına ulaşmanıza katkı sağlar ve organik takipçiye ihtiyacınız varsa; mutlaka reklam seçeneğini kullanmanızı öneririz.

Paylaşım Zamanlarına Dikkat

Organik takipçi sayısına sahip olmak isteyenlerin paylaşım saatlerine dikkat etmesi gerekir. Instagram kullanıcılarının en çok hangi saatlerde aktif olduğunu öğrenmek ve bu saatler arasında paylaşımlarda bulunmak yararınıza olacaktır. Doğru saat diliminde yapılan paylaşımlar; organik takipçi kazanma şansınızı artırır ve daha fazla etkileşim almak için gece saatlerinden çok gündüz saatlerini tercih etmeniz gerekir. Yapacağınız paylaşımların sayfanız ile uyumu çok önemlidir. Sayfanızın dışına çıkan paylaşımlardan uzak durmak gerekir. Çünkü bu paylaşımlar, organik takipçi kazanmanızın aksine size takipçi kaybettirebilir. Kaliteli paylaşımlar yapmanıza rağmen, yeterli kitleye ulaşım sağlayamıyor olabilirsiniz. Bu durum; yapılan paylaşımların uygun saatler arasında yapılmadığını gösterir. Gece geç saatlerde yapacağınız paylaşımlar takipçilerinizi rahatsız edebilir ve takipçilerinizin rahatsız olması ile sizi takip eden kişi sayısı da düşecektir. Ancak, doğru saatlerde yapacağınız paylaşımlar ile takipçilerinizin size sadık kalmasını sağladığı gibi yeni takipçilerde kazanmış olursunuz.

Instagram Takipçi Sayısını Artırmak İçin Neler Yapılır
Instagram Takipçi Sayısını Artırmak İçin Neler Yapılır

Hashtag Kullanımına Ağırlık Verin

Instagram’ın üzerinde yapmış olduğunuz görsel paylaşımlarında hashtag kullanmak; çok sayıda organik takipçi kazanmanıza katkı sağlar. Bu platformda bulunan kullanıcıların bir çoğunluğu genellikle Hashtag’lerle arama yaparlar ve bu arama esnasında sizi keşfeden kullanıcılar, sizi takip etmeye başlayacaktır. Hashtag kullanımında belli bir sınır bulunur, fazla sayıda kullanmak; spama düşmenize neden olacağından 5 adetin üzerine çıkmamanızı tavsiye ediyoruz.

- Reklam -

Çeşitli Çekişler Düzenleyin Ve Sözünüzü Yerine Getirin

Instagram takipçi nasıl artırılır? Soruna vereceğimiz son cevap; çeşitli çekilişler düzenlemeniz yönünde olacaktır. Belli aralıklar ile çekilişler düzenlemek çok sayıda organik takipçi sayısına ulaşmanızı sağlar. Çekilişin bitmesi ile kazanan üyelere mutlaka ürünlerini zamanında gönderin. Yapacağınız bu hareket sizin güvenilir olduğunuzu gösterecek ve bu sayede de daha fazla kişiye ulaşım sağlamış olursunuz. Belli dönemlerde yapacağınız çekişler; sayfanızın ziyaret edilme sayısını artırdığı gibi yeni takipçiler kazanmanıza da olanak sunar.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin