Kampanyalı Ürünler İle Online Satışlarınızı Katlayın

Kampanyalı ürünler sayesinde satışları arttırmak, uzun süre önce başlamış olup, hala en etkili yöntemlerden biridir. Fiziki mağazaların ve e-ticaret sitelerinin çok sık kullandığı bu yöntem, ciddi anlamda oldukça etkilidir. Satışları arttırmakta kullanılan kampanyalar, farklı amaçlarda ve şekillerde ticarette kullanılabilmekte. Online satışlar nasıl arttırılır? En çok merak edilen konulardan birinin de bu olduğunu söylemeliyiz. Kampanyalı ürünler ile online satışlarınızı katlayın diyoruz çünkü; kampanya sistemi birçok tüketici üzerinde olumlu etki yaratmaktadır. Kampanya üzerinden alışveriş yapmak isteyen müşterilerin çoğunluğunun mutlu olduğu gibi sizin de satışlarınızın artmasına olanak sunuyor. E-ticaret sektöründe kampanyalı ürünlerin önemi oldukça büyük, bu yüzden satışları bu yönde arttırmak da gayet mümkün.

- Reklam -

Kampanyalı Ürünler İle Satışlar Nasıl Arttırılır?

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için kampanyalı ürünler ile satışlar nasıl attırılır, nasıl bir yol izlememiz gerekiyor gelin hep birlikte inceleyelim. Çeşitli kampanyalar sayesinde satışları attırmanın yolları:

Kampanyalı ürünler ile online satışlarınızı katlayın
Kampanyalı ürünler ile online satışlarınızı katlayın

Yeni Ürünleri Kampanya Dahilinde Satışa Sunun

Farklı ürünler için yapılan kampanyalardan yeni ürünler üzerinde de etkili sonuçlar alınabilmektedir. Yeni ürünlere kampanya yaparak, insanların ürünlerinizi yakından tanımasını sağlayabilir ve aynı zamanda ürünlerinize olan talebi arttırmış olursunuz. Bir süreliğine yeni ürünlerinize indirim uygulayarak, talep yoğunluğunu hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz. Tüketicide aciliyet hissi oluşturacağından, kısa süreli indirimler oldukça işe yaramaktadır. Bitme düşüncesi ile hareket eden müşteriler, siparişlerini bir an önce vermek isteyecek ve bu durum ise yoğun satışlara neden olacaktır. Ancak sürekli olarak indirim yapmaktan kaçının. Çünkü bu tarz hareketler, markanıza büyük zararlar verebilir. Yapılan araştırmalar da görülüyor ki; tüketiciler bu tarz markaların yaptığı indirimlerin sahte olduğunu düşünüyor. Hal böyle olunca da, indirimler dikkate alınmıyor.

İkinci Ürüne İndirim Kampanyası İle Satışlarınızı Arttırın

Kullanıcıların, daha fazla ürün satın almalarını sağlamak için yapılan kampanyalardan biri de; sepette sunulan ekstra indirimler ile ikinci ürüne yapılan indirim kampanyasıdır. Bu yönde yapacağınız indirimler sayesinde; daha fazla ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Mesela; bir ürün alana ikinci ürün %10 ve benzeri indirimleri sunmak gibi. Bu kampanya ile müşteriler bir adet ürün yerine daha fazla ürün satın alma eylemlerine yönelecektir. Bu işlemleri yaparken kar oranlarını da çok iyi korumanız gerekecek. Bu kampanya sayesinde satış hacminiz artmış olacağından kısa süre içerisinde çok daha fazla ürün satmış olursunuz.

Kampanyalı ürünler ile satışlar nasıl attırılır
Kampanyalı ürünler ile satışlar nasıl attırılır

Stok Fazlası Ürünlere Ağırlık Verin

Hiçbir firma stok fazlası ürünleri uzun süre elinde bekletmek istemez. Siz de stok fazlası ürünler için farklı kampanyalar yaratarak, deponuzu boşaltıp yeni ürünlere yönelebilirsiniz. Ürünlerin stoklarınızda uzun süre beklemesi; ürünlerin eskiyerek değer kaybetmesine ve depo alanınızda fazladan yer kaplamasına neden olacaktır. Stokta kalmış ürünleri elden çıkartmak için çeşitli kampanyalar düzenlemeniz gerekecek. Böyle durumlarda kar oranını düşük tutmak en doğru karar olacaktır. Sürümden kazanırken, ürünlerin daha fazla beklemesinin önüne geçmiş olursunuz.

- Reklam -

Toplu Ürün Kampanyası (Bundle)

Bu satış stratejisi; en çok kullanılan kampanyalardan biridir. Birkaç ürünü bir araya getirerek paket yapabilirsiniz. Bu kampanya birçok tüketicinin ilgilisini çeker. Her telden farklı ürünleri bir araya getirmek yanlış uygulama olacağından, birbirine uyum sağlayan ürünleri bir araya getirmek gerekir. Örnek verecek olursak; birinci ürünü, ikinci ürünün tamamlaması gerekir. Pantolon satan biri yanına gömlek ekleyebilir, kitap satan biri yanına kitap ayıracı ekleyebilir veya şampuan satan biri yanına saç bakım ürünü ekleyebilir. Bu şekilde bir araya gelen ürünlerin satışları çok hızlı olacaktır. Bu ürünlerde, tek adet fiyatının daha yüksek olduğunu tüketiciye göstermek gerekir. Bu sayede daha kolay ve daha hızlı bir şekilde satış gerçekleştirmiş olursunuz.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin