Başarılı İnsanların Hayatınıza Yön Veren Hikayeleri

Hayatta başarıyı yakalamak ve başarılı olma konusunda kararlıysanız; başarılı olmuş insanları kendinize örnek alabilirsiniz. Başarılı insanların hayat hikayesi size ilham kaynağı olabilir. Bu konuda, bu kişileri kendinize örnek alarak, kendinizi eğitebilirsiniz. Yaşantısında ve kariyerinde başarıya ulaşmak isteyen binlerce insan var ancak ne yaparsa yapsın bir türlü başarıya ulaşamıyor. Bazı uğraşlar bir yerden sonra patlak verebiliyor. Bunun nedeni ise; başarıya ulaşmanın sırrını ve başarıya ulaşmak için nelerin gerektiğini henüz bilemiyor olmasıdır. Başarıya ulaşmış olan insanların şu anki yaşamlarını görerek bu seviyeye çok hızlı bir şekilde geldiklerini ya da hep o şekilde olduklarını düşünenler var. Oysaki o insanlar bulundukları konuma gelene kadar ne büyük mücadeleler vermiştir.

- Reklam -

Başarılı İnsanların Hayat Hikayeleri

Başarılı insanların hikayelerini öğrenerek kendinize bir yol çizebilirsiniz. Yaşamları boyunca vermiş oldukları mücadeleler size büyük bir ilham kaynağı olabilir. Bu insanların hayatlarını öğrendikçe, o kişilerin durumları sizin için ilham kaynağı olacak ve başarılı olma şansınız artacaktır. Sizler için hazırlamış olduğumuz başarılı insanların ilham veren hikayelerini gelin hep birlikte inceleyelim.

Zara Markasının Başarı Hikayesi

Zara Markasının Başarı Hikayesi
Başarılı İnsanların Başarı Hikayesi

Zara markasının kurucusu olan Amancio Ortega‘nın şu anki bulunduğu seviyeye gelene kadar ne kadar zorluk çektiğini bilseydiniz emin olun başarıya ulaşmak için mücadele verir ve sabırlı olurdunuz. Zara, şu an dünyanın ilk 10 zengini arasına girmeyi başarmış ve 68 milyar dolar serveti olan biridir. Bu seviyeye gelebilmek için vermiş olduğu mücadelenin haddi hesabı yok. Bir terzinin yanında sadece bir çırak olarak işe başlamış biri olduğunu söylemek isteriz.

Honda Markasının Başarı Hikayesi

Honda Markasının Başarı Hikayesi
Honda Markasının Başarı Hikayesi

Honda firmasının kurucusu olan Soichiro Honda, iş hayatına başlamadan önce Toyota markası ile iş görüşmesine gider. Başvurusunu yaptıktan sonra kendileri için yeterli olmadığını ve başka işlere yönelmesini söylerler. Soichiro Honda’nın iş başvurusu reddedilir. Almış olduğu bu cevap çok zoruna gider ve henüz o durumdayken bile Toyota’ya rakip olmayı düşünür. Kendi firmasını kuran Soichiro Honda, rakip olmak için elinden geleni yapacaktır. Şu an günümüzde Honda’nın dev bir marka olduğunu ve hatta Toyota’nın rakibi olduğunu söyleyebiliriz.

Bill Gates’in Başarı Hikayesi

Bill Gates’in Başarı Hikayesi
Başarılı İnsanların Hikayesi; Bill Gates

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, hepimizin çok yakından tanımış olduğu dünya devlerinden biridir. Bill Gates, zamanında faresi olan bir bilgisayar icat etmek için çalışmalarına başlar ve yapmış olduğu bu çalışmaları o dönemin başarılı firmalarından birine sunar ancak aldığı cevap gerçekten insana ilham kaynağı olacak türdendir. Yüzüne tuhaf bakan yönetici ve görevliler bu çalışmayı saçma bulup, sunmuş olduğu kağıtları fırlatarak odadan çıkmasını isterler. Yaşamış olduğu o durumu hırs haline getiren başarılı adam, şimdilerde ise; Microsoft’un kurucusu Bill Gates’tir.

- Reklam -

Amazon’un Başarı Hikayesi

Amazon’un Başarı Hikayesi
Amazon’un Başarı Hikayesi

Amazon şirketinin ne kadar çok değerli olduğunu biliriz. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, bu duruma gelebilmek için birçok aksilikler ile mücadele etmek durumunda kalmıştır. Şu an dünyanın en zengin adamı konumunda olduğunu söyleyebiliriz. Hiçbir başarı zorluk görmeden ortaya çıkmamıştır. O henüz çok küçük yaşta iken; güneş enerjisinden destek alarak çalışan bir tava icat etmiştir. Jeff Bezos, üvey babası tarafından yetiştirilir ve aile bağının çok sağlam olduğunu da söyleyemeyiz. Okul tatillerinde çobanlık yaparak hayatına bir şeyler katmaya çalışan genç çocuk, okulda iken öğretmenlerine o dönemde insanlığın geleceğinin uzayda olacağını söyler dururdu. Okul bitince herkesin imreneceği bir iş hayatına sahip olur ancak Jeff Bezos bu harika işi bırakıp internete yönelir. Evinin garajında Amazon’u kuran genç adam geleceği o dönemde görür gibiydi.  Şimdilerde ise; dünyanın en zengin adamı ve serveti ise tam 139 milyar dolar.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin