Az Sermaye İle Kendi İşinizi Kurun

İnternet üzerinden kendi işini kurmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Az sermaye ile iş kurmak için izlenmesi gereken yollar nelerdir? Yeterli sermayeye sahip olmayan insanlar, internette kendi işini kurup, para kazanmak istiyor. Her sektörde olduğu gibi bir iş kurmak için de yeterli bütçeye sahip olmak gerekir. Konu az para ile işe başlamak olunca, az sermaye ile yapılacak işler araştırması başlamış oluyor.  Az sermaye ile iş kurmak mümkün mü? Gelin hep birlikte inceleyelim.

- Reklam -

Az Sermaye İle Yapılacak İşler

Gerçek hayatta bir iş kurmak için yeterli sermayeye sahip olmak gerekir. İnternet üzerinden para kazanmak için durum biraz daha farklıdır. En güzel yönü ise; düşük sermaye ile iş kurma olanağının olmasıdır. E-ticaret sektörü üzerinden iş kurabilmek için birbirinden farklı alanların olması, son dönemlerde e-ticaret sisteminin yaygın bir hale gelmesi ile birlikte ve online pazar alanlarının ortaya çıkmasıyla satış yapmak isteyen girişimcilerin önü daha çok açılmış oluyor. Tam gelir elde etmek isteyen kişilerin yanı sıra; ek gelir elde etmek isteyen kişilere de olanaklar sunuyor. Burada önemli olan durum; bazı detayları çok iyi öğrenmek ve ona göre hareket etmektir.

Az Sermaye İle İş Kurmak
Az Sermaye İle İş Kurmak

İnternetten Para Kazanmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

İnternetten para kazanmak isteyen kişilerin bir takım detayları çok iyi bilmesi gerekir. Özellikle kendi e-ticaret sitesi üzerinden bu işi yapmak isteyenlerin vergi mükellefi olması şartı bulunur. İşe başlamadan önce şirket sahibi olmanın gerekliliğini de hatırlatmakta fayda var. Çünkü satmış olduğunuz ürünlere fatura kesmek ve sanal pos kullanımı açısından oldukça önemlidir. Alışveriş yapanların büyük bir bölümü, sipariş işlemlerini kredi kartı kullanarak gerçekleştirmektedir. Sanal pos olmadan bir e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmak; %95 oranında kayıp demektir. Şirket kurduktan sonra e-fatura kesebilir ve sanal pos başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bunları yapacak zamanınız yoksa; online pazar yeri üzerinden ürünlerinizi hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Bir önceki konumuzu inceleyerek, online pazar yeri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu platformlar üzerinden şirket kurmadan da iş yapmanız mümkündür.

Az Sermaye İle İş Kurmak için Alternatifler

Yeterli bütçeye sahip olmayanların az sermaye ile nasıl iş kurabileceklerini 3 farklı yol üzerinden açıklamaya çalışacağız. Aşağıdaki yöntemlerden birini tercih ederek, internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

- Reklam -

Online Pazar Yeri Üzerinden Satış Yapmak

Pazaryeri platformları üzerinden satış yapmak için isterseniz bireysel ya da şirket olarak faaliyet gösterebilirsiniz. Ancak pazar yerleri bireysel başvuruları kabul etmemekte, vergi mükellefi olmanızı istemektedir.  Bu platform üzerinden ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Daha az sermaye ile işinize hızlı bir şekilde başlamış olursunuz. Az sermaye ile işe başlamanın en mantıklı seçeneklerinden biridir.

Az Sermaye İle Yapılacak İşler
Az Sermaye İle Yapılacak İşler

Dropshipping (Stoksuz Satış)

E-ticaret sitesi üzerinde stok bulundurmak büyük sermaye gerektirdiğinden, dropshipping sistemini kullanmak mantıklı bir seçim olacaktır. Hem daha az sermaye ile işe başlamış olursunuz hem de stok bulundurma gibi bir derdiniz olmaz. Dropshipping ne demektir? Dropshipping stoksuz satış anlamına gelir. Anlaşma sağlayacağınız tedarikçilerin ürünlerini, kendi e-ticaret siteniz üzerinden ya da pazaryeri platformları üzerinden satabilirsiniz. Satışını yapmış olduğunuz ürünlerin listesini tedarikçiye bildirmeniz ile sizin adınıza müşteriye ürünler gönderilir. Bu sayede paketleme ve stok bulundurma sorunundan da kurtulmuş olursunuz.

E-Ticaret Siteniz Üzerinden Satış Yapmak

Kendi e-ticaret siteniz üzerinden satışlarınızı daha özgür ve bağımsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca komisyon ve kesinti bedelleri ödemeyeceğiniz için; kazancınız kesintiye uğramadan size kalacaktır. Tabii e-ticaret sitesi kurmak için belli bir rakam ödeyeceğinizi unutmamanız gerekir. Kurulan sitenin altyapısını güçlendirmek için belli bir maliyetin ortaya çıkacağını hatırlatırız. Yeterli bilgiye sahip değilseniz, hazır e-ticaret paketlerinden faydalanabiliriz. Yıllık belli bir ücret karşılığında satışa hazır e-ticaret paketleri işinizi kolaylaştıracaktır.

- Reklam -

Benzer İçerikler

Bizi takip et!

Instagram'da takip edin